Başkonsolosun Mesajı

Toplumumuzun değerli üyeleri ve internet sitemizin saygıdeğer ziyaretçileri,

Öncelikle, daha önce de görev üstlenmiş olduğum Stuttgart Başkonsolosluğumuzda 1 Ekim 2018 tarihinden itibaren bu sefer Başkonsolos olarak sizlerle birarada olmanın onurunu, heyecanını ve sorumluluğunu taşıdığımı belirtmek isterim. Württemberg bölgesi görev çevremizde yaşayan toplumumuzun değerli temsilcileri ve burada edindiğim tecrübeler, geçtiğimiz yıllarda farklı yerlerdeki görevlerim sırasında anılarımda ve gönlümde her zaman özel bir yere sahip olmuştur.

Başkonsolosluğumuz 1965 yılından bu yana bölgede sizlere hizmet vermiş, şanlı bayrağımızı gururla dalgalandırmıştır.

Köklü bir geçmişe sahip olan Başkonsolosluğumuzdaki görev süremizde şahsım ve mesai arkadaşlarımın öncelikli hedefleri, sunulan konsolosluk hizmetlerinin kalitesini, etkinliğini ve hızını daha da arttırmak; çocuklarımızın ve gençlerimizin bölgede eğitim ve iş hayatında başarılı bir şekilde yer alabilmelerini sağlamak; farklı alanlarda faaliyet gösteren ülkemiz kökenli sivil toplum kuruluşları temsilcileri, iş çevrelerimiz ve tüm vatandaşlarımızın konumlarının güçlendirilmesi için uygun ortam ve koşulların oluşmasını desteklemek; Almanya’nın ekonomik bakımdan en gelişmiş Eyaletlerinin başında gelen Baden-Württemberg Eyaleti ile ülkemiz arasındaki işbirliği sahalarını ortak hedef ve çıkarlarımız çerçevesinde çeşitlendirmek ve geliştirmek olacaktır.

Görev dönemimizde bölgedeki vatandaşlarımızın içinde yaşadıkları toplumun sosyal hayatına her alanda daha fazla katılım ve katkı sağlamalarına yardımcı olmaya; bu çerçevede görev bölgemiz ve ülkemiz arasında resmi, ticari, kültürel ve turizm içerikli karşılıklı temas ve ziyaretleri arttırmaya ve ülkemizin tanıtımına ilave katkılar sunmaya da özel gayret göstereceğiz.

Mesai mefhumu tanımadan gönülden ve var gücümüzle yapacağımız çalışmalarda, Baden-Württemberg Eyaleti’nin ilerlemesinde ve bugüne kadar bölgeyle ülkemiz arasındaki ilişkilerin gelişmesinde önemli rolü bulunan toplumumuzun değerli üyelerinin desteğini güçlü şekilde görebilmeyi temenni ediyorum.

Görev dönemimiz süresince çok kıymet verdiğimiz Alman toplumundaki dostlarımızın sayısını bölgemizde arttırmak için yoğun çaba göstereceğimizi de duyurmak isterim. Karşılıklı saygı ve anlayış temelinde evsahibi Eyalet makamları, yerel idareler ve Alman toplumu ile pekiştirilecek dostluğumuzun ortak çıkarlarımızın ve işbirliğimizin güçlendirilmesinde kilit rol oynayacağına inanıyorum.

İnternet sitemizin kıymetli ziyaretçileri,

Konsolosluk işlemleri hakkında bilgi edinmek ve konsüler işlemlere ilişkin randevu almak için www.konsolosluk.gov.tr adresinden kesintisiz yararlanabileceğinizi, ayrıca Dışişleri Bakanlığımız bünyesindeki Konsolosluk Çağrı Merkezi’nin (+49 30 30 80 70 90 veya +90 312 292 29 29) 7 gün 24 saat hizmetinizde olduğunu da bu vesileyle paylaşmak isterim.

Şahsım ve mesai arkadaşlarım adına en iyi dileklerimi, içten selamlarımı ve saygılarımı sunarım.

Pazartesi - Cuma

08:30 - 16:30

(Konsolosluk işlemleri: 09:00-14:00)
1.1.2020 Yılbaşı Tatili
6.1.2020 AFC Resmi Tatili - (3 Kutsal Kral)
10.4.2020 AFC Resmi Tatili - Paskalya
13.4.2020 AFC Resmi Tatili - Paskalya
1.5.2020 İşçi Bayramı
21.5.2020 AFC Resmi Tatili - Hz. İsa'nın Göğe Yükselişi
1.6.2020 AFC Resmi Tatili - Küçük Paskalya
11.6.2020 AFC Resmi Tatili - Yortu Bayramı
31.7.2020 Kurban Bayramı 1. günü
29.10.2020 Cumhuriyet Bayramı
25.12.2020 AFC Resmi Tatili-1. Noel Günü