- Müzik Yüksekokulunda Anadolu Efsaneleri programı

M. Türker ARI 19.05.2011
Sayın Bayanlar ve Baylar,
Sevgili Misafirler,

„Anadolu Efsaneleri“ konserine hoşgeldiniz.

Bu konseri, iki önemli vesileyle tertipledik. Bugün 19 Mayıs. Modern Türkiye’nin kuruluş süreci, bundan 92 yıl önce Mustafa Kemal’in Samsun’a varışıyla başlamıştır. Aydınlık ve müreffeh bir gelecekle dünya devletler topluluğunda onurlu yerini alan Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun ilk adımları o günlerde atılmıştır.

Bu günü bizzat Atatürk gençlere armağan etmiştir. Atatürk Cumhuriyetin geleceğini, vatanın bağrından çıkan gençlere teslim etmiştir. Atatürk’ün şu sözleri bu bakımdan anlamlıdır: “Gençler, cesaretimizi güçlendiren ve sürdüren sizlersiniz”.

Atatürk’ün bu sözlerinin ne kadar gerçekçi olduğuna birazdan hep birlikte yeniden şahit olacağız. Genç, yetenekli ve son derece profesyonel sanatçıların hazırladıkları bugünkü programın, aynı zamanda yaşadıkları topluma sundukları katma değeri ortaya koyacağını düşünüyorum.

Bu yıl ayrıca, Türk-Alman İşgücü Göçü Anlaşması’nın 50. Yıldönümünü kutluyoruz. Bu vesilesiyle görev bölgemizde birçok ortak faaliyet düzenlenmekte ve planlanmaktadır. Bugünkü etkinliğin Stuttgart’ın saygın bir kuruluşu olan Devlet Müzik ve Güzel Sanatlar Yüksekokulu ile işbirliği halinde düzenlenmiş olmasından büyük memnuniyet duyuyoruz. Bu vesileyle Yüksekokula içtenlikle teşekkür eder, işbirliğimizin önümüzdeki dönemde de devam etmesini temenni ederim. Türk toplumunun özgüveni vardır ve toplumda siyasi, sosyal, ekonomik ve kültürel alanlarda yaptıkları katkılar her geçen gün artmaktadır.

Bu konseri verecek olan Stuttgart Devlet Müzik ve Güzel Sanatlar Yüksekokulu öğrencileri veya mezunları olan müzisyenler Yudum Çetiner, Beste Aydın, Can Ünlüsoy, Emil Kuyumcuyan, Tayfun Turak, Benedikt Immerz ve Kasia Kadlubowska, ayrıca Derviş Ercan Doğan’a da özellikle teşekkür etmek istiyorum.

Bugünkü konser, sponsorlarımızın değerli katkıları olmadan bu şekliyle düzenlenemezdi. Bu vesileyle İşbankası, Ziraat Bankası, Eroğlu Präzisionstechnik, Akbulut Media & Event, ISK Kunststofftechnik, Makay, Murat Lamm, ve ESKA Media ile Charisma Restoran’a destekleri için çok teşekkür ederim.

Bu organizasyonda beni yalnız bırakmayan, değerli tecrübelerini yansıtan Silvia Korkmaz, Sibel Can ve Katrin Wolfrum’a da şükranlarımı sunarım.

Şimdi ise sizleri „Anadolu Efsaneleri“yle baş başa bırakıyorum.

Atatürk

Pazartesi - Cuma

08:30 - 16:30

(Konsolosluk işlemleri: 09:00-14:00)
1.1.2021 Yılbaşı Tatili
6.1.2021 AFC Resmi Tatili - (3 Kutsal Kral)
2.4.2021 AFC Resmi Tatili - Paskalya
5.4.2021 AFC Resmi Tatili - Paskalya
13.5.2021 Ramazan Bayramı 1. Günü
13.5.2021 AFC Resmi Tatili - Hz. İsa'nın Göğe Yükselişi
24.5.2021 AFC Resmi Tatili - Küçük Paskalya
3.6.2021 AFC Resmi Tatili - Yortu Bayramı
20.7.2021 Kurban Bayramı 1. günü
29.10.2021 Cumhuriyet Bayramı
1.11.2021 AFC Resmi Tatili - Azizler Yortusu